De Ontmoeting: Peter Jelmer Otter

Heerenveen - Waar komen mensen elkaar tegen de komende weken? Vandaag in de rubriek De Ontmoeting Peter Jelmer Otter, voorzitter van GeiteFok Tjalleberd en Omstreken.

Wie ben je? “Mijn naam is Peter Jelmer Otter en ik ben 35 jaar. Ik ben mede-eigenaar van Bouwbedrijf Otter. Daarnaast ben ik voorzitter van de GFTO, oftewel de GeiteFok Tjalleberd en Omstreken. Hoewel de naam anders zal doen vermoeden, doen we niets met geiten en we zijn ook geen nieuwjaarsvereniging. Kun je wat meer vertellen over de GFTO? “Onze vereniging is ruim 50 jaar geleden opgericht om de medemens in onze dorpen in 'de Streek' te ondersteunen. Dit is nog altijd onze basisgedachte. We organiseren jaarlijks een bootreis voor ouderen en zieken, een avondje uit voor de ouderensoos, we ondersteunen de Sinterklaasintocht voor de jeugd, brengen fruitbakjes rond voor de zieken en organiseren een beachvolleybaltoernooi voor jong en oud in de Streek. En dit alles door en dankzij de inzet van de ruim 100 leden, die allemaal actief zijn bij onze vereniging. Naast de inzet van onze vrijwilligers, is dit alles vooral ook mogelijk dankzij de inkomsten van de autocross die jaarlijks door onze vereniging wordt georganiseerd. Dit jaar organiseren we onze jaarlijkse clubcross op 18 juni. Ook mochten wij dit jaar een NK organiseren op 10 juni. Het NK was de 40ste cross in onze geschiedenis en we zijn er dan ook trots op dat het gelukt is om dit evenement te hebben binnengehaald.” Hoe zag dat NK er uit? “Het was een autocross waar, op een prachtige baan, +/- 225 deelnemers streden in zeven verschillende klassen. De verschillende klassen waren de Standaard klasse, Junior klasse, toerwagen, 1600 kever, Sprint 1600, Sprint 2000 en Superklasse. Het was een spektakel. Het hoogtepunt van de dag waren de finales. In de zeven verschillende klassen gingen de vijftien besten met elkaar de strijd aan om een goede eindklassering te halen. Omdat we het NK organiseerden, hadden we meer grond nodig dan tijdens onze gewone clubcross. We reden op het land van de familie Dobbe, parkeerden op het land van de familie Woudstra en gebruikten een stuk land als voorstart van de familie De Jonge.” En hoe gaat 18 juni jullie clubcross eruit zien? “Die organiseren we in samenwerking met de Drentse Autocross Club (DAC). De cross zal plaatsvinden op land van de familie Dobbe en familie Woudstra. Deze dag zullen naast de regiorijders ook de sprint 2000, kever-, vrije standaard-, super-, junior- en de standaardklasse aantreden. Dit is geen NK, maar het wordt zeker ook een spektakel. Men rijdt op de NK-baan en de coureurs zullen ook hier willen laten zien wat ze waard zijn.”