De Ontmoeting: Tony Schäffer

Heerenveen - Waar komen mensen elkaar tegen de komende weken? Vandaag in de rubriek De Ontmoeting Tony Schäffer, Taekwon-Do leraar bij Taekwon-Do Heerenveen.

Wie ben je? “Ik ben Tony Schäffer, 48 jaar en ik ben getrouwd met Geesje Benneker. In het dagelijkse leven ben ik nachtportier en baliemedewerker bij Sportschool Ebert. Toen ik in oktober 2006 in Oudeschoot kwam wonen, was er geen Taekwon-Do vereniging in Heerenveen te vinden. Omdat ik al vanaf mijn 12e levensjaar deze vechtkunst beoefen, heb ik besloten zelf een vereniging op te zetten. Dit was in eerste instantie onder de naam Chelsari Kwan, in april 2012 hebben wij de naam veranderd in Taekwon-Do Heerenveen. Ik verzorg bij Taekwon-Do Heerenveen de lessen, de administratie en de website.” Kun je wat meer vertellen over Taekwon-Do Heerenveen? “Wij beoefenen de Koreaanse vechtkunst Taekwon-Do. Het gaat bij Taekwon-Do Heerenveen niet zo zeer om topprestaties, ook al hebben wij enkele succesvolle wedstrijdspelers, maar het gaat erom met je eigen doelen te werken en natuurlijk veel plezier met elkaar te hebben. Voor de één is fitness een doel, voor de ander om zichzelf te kunnen verdedigen en voor nog iemand anders is het om wedstrijden te kunnen spelen. Wij trainen twee keer in de week, woensdags en vrijdags, in de Sporthal van MFA de Spil in Heerenveen. Voor wie meer weten wil, kan op onze website http://taekwondo-heerenveen.nl alle informatie vinden.” 13 november staat de Nationale Taekwon-Do Training op het programma, wat houdt die training precies in? “Voor de Nationale Taekwon-Do training hebben we een programma opgesteld waarbij naast de wedstrijd disciplines Vormenloop en Sparring, ook aandacht aan zelfverdediging gegeven zal worden. De Nationale Taekwon-Do Training staat open voor iedere Taekwon-Do liefhebber ongeacht welke stijl of bond men aan hangt. We richten ons op wat ons verbindt in plaats van wat ons scheidt. Er hebben inmiddels deelnemers uit heel Nederland, scholen uit Eindhoven, Barneveld, Zwolle, Oosterwolde, Drachten, Enschede, Heek en Alstätte, toegezegd.” Voor wie is die training bedoeld? “De training is bedoeld voor iedereen die de basisbeginselen van Taekwon-Do al redelijk beheerst en vooral voor iedereen die het leuk vindt samen te leren en te genieten van deze vechtkunst. Belangstellenden zijn altijd van harte welkom.” Wat vind je zo leuk aan Taekwon-Do? “Ik persoonlijk vind het leukste aan Taekwon-Do de ontwikkeling die iemand doormaakt die Taekwon-Do beoefent. Ikzelf ben begonnen omdat ik gepest werd, net als sommigen van onze leden. Bij mijzelf, maar ook bij onze leden, was al snel de pesterij afgelopen, niet omdat men geleerd heeft te vechten, maar omdat men zonder het te merken een heel andere uitstraling krijgt. Men wordt zelfverzekerder. Daarnaast is Taekwon-Do een uitstekende manier om fit te blijven of te worden omdat uithoudingsvermogen, kracht en lenigheid vergroot worden en het is een sport waar men nooit te oud voor is.”