Frisse wind door sportschool Balans

HEERENVEEN - Hans van de Veen (37) uit Boelenslaan is de nieuwe eigenaar van Sport- & Lifestyle Center Balans in Heerenveen.

Hij neemt het stokje over van Alice Alkema. Van de Veen heeft dertien jaar bij de sportschool aan It Hege Stik gewerkt, waarvan zeven als bedrijfsleider. ,,De tijd is nu rijp voor deze stap.” Het enthousiasme spat van het gezicht van Van de Veen. Een week na de overname bruist hij van de ideeën. ,,Enthousiast ben ik altijd geweest, en als het niet je eigen is, ben je altijd een beetje terughoudend. Alice gunt mij nu de kans. Onze wegen scheiden zich overigens niet helemaal want ze blijft wel bij ons lesgeven.” Sport- & Lifestyle Center Balans onderscheidt zich door het grote aanbod aan fitnessapparatuur voor cardio- en krachttraining. Bovendien kunnen de leden gebruik maken van een uitgebreid pakket aan groepslessen en biedt de club massage, fysiotherapie, pedicure en bewegingstherapie aan. Persoonlijk contact en begeleiding staan voor Balans centraal. ,,Vrijwel alle leden kennen we bij naam. We streven ernaar om zoveel mogelijk individuele programma’s op te stellen, mede door de uitgebreide bodyscans. Meten is weten en met de gegevens kunnen we eventueel bijsturen en passend advies geven. We gaan voor de meetbare kwaliteit. De evaluatiegesprekken en Health checks zijn niet verplicht maar werken erg motiverend voor de leden.” De eerste veranderingen in het modern vormgegeven pand worden al zichtbaar. Zo hebben de muren een likje verf gekregen en is er geïnvesteerd in Olympische krachtattributen. ,,Balans heeft zich de afgelopen jaren geprofileerd als een sportschool waar een goede balans is tussen gezelligheid en resultaatgericht trainen. We hebben de beschikking over een mooie sauna en een grote lounge waar we de leden koffie en andere drankjes aanbieden, waar fruit beschikbaar is en waar ruimte is om ontspannen na te praten.” Balans maakt ook veel gebruik van Social Media. ,,Zodat de leden ook buiten de club in de club zijn. Allemaal dingen die niet meteen geld opleveren, maar wel erg belangrijk zijn.” Voor Van de Veen ligt daar ook zijn grootste motivatie. ,,Ooit heeft iemand tegen mij gezegd, 'je wordt met een sportschool alleen miljonair als je al multimiljonair bent'. Zo is het ook. Het gaat mij niet om het geld. Het is mijn passie om mensen te helpen gezond en sportief te leven. We heten niet voor niets een sport- én lifestylecentrum. We organiseren ook de nodige lezingen over gezondheid en voeding en dat blijven we in de toekomst ook doen.” Balans kent volgens Van de Veen een goede basis, waar hij op door wil bouwen. ,,Balans is al meer dan twintig jaar een begrip in Heerenveen. De ontwikkelingen in de sportwereld gaan desalniettemin ontzettend snel. We luisteren naar de behoefte van onze leden en spelen daar op in. Daarnaast ben ik trots op ons team en wat we met z’n allen bereiken. Dat maakt Balans de club waar je bij wilt horen.”